Furfangos és csavaros? – Kihagyhatatlanul fontos könyv jelent meg az arab „észjárásról”!
Hiánypótló kötetet adott ki a Migrációkutató Intézet munkatársa, amely az arab kultúra alapjaiba vezeti be az olvasót.
A Határtalan szecessziós kultúránk címet viselő projekt célja elérni, hogy Szeged és Szabadka ne csak egynapos turisztikai célpont legyen.
A közös szecessziós örökséget bemutató program indult Szegeden és Szabadkán uniós támogatással.
Ács Szilvia, a Szeged és Térsége Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a 190 ezer euróból megvalósuló programot bemutató keddi sajtótájékoztatón elmondta, a két város közötti turisztikai együttműködés már 15 éves múltra tekint vissza, egyik közös eleme pedig a mindkét településen fontos szecessziós emlékek bemutatása.
A Határtalan szecessziós kultúránk címet viselő, 2019 szeptemberéig tartó projekt célja elérni, hogy Szeged és Szabadka ne csak egynapos turisztikai célpont legyen a nemzetközi piacon. Ennek érdekében olyan tematikus turisztikai csomagokat hoznak létre, melyeket a nemzetközi, elsősorban az európai piacon értékesítenek – közölte a szakember.
A projekt részeként 15-15 szegedi és szabadkai műemléknél magyar, szerb és angol nyelvű információs táblákat helyeznek ki, melyeken az épületek bemutatása Braille-írással is olvasható lesz. Az műemlékekről 20-20 perces, szintén háromnyelvű bemutató kisfilmeket forgatnak. A 9-12 éves gyermekek számára a művészeti irányzatról foglalkoztató füzetet adnak ki.
A program része a 2019-es szecessziós világnaphoz kapcsolódó kulturális és gyermekprogramok megszervezése. Mobilalkalmazás is készül, mellyel a vendégek vezetett sétákon járhatják körbe a két település szecessziós emlékeit. Emellett információs kiadványok, programcsomagokat tartalmazó prospektus, közös weboldal segítségével is bemutatják Szeged és Szabadka közös kulturális örökségét – közölte a szakember.
(MTI)